Дополнительное образование взрослых

Ресурсные центры на базе учреждений образования района:


ГУО «Гимназия № 6 г. Молодечно» Учебный предмет «Английский язык»;
ГУО «Гимназия № 7 г. Молодечно» Учебный предмет «Химия»;
ГУО «Гимназия № 10 г. Молодечно» Учебный предмет «Немецкий язык»;
ГУО «Гимназия № 10 г. Молодечно» Учебный предмет «Трудовое обучение. Технический труд»;
ГУО «Средняя школа № 12 г. Молодечно» Учебный предмет «Трудовое обучение. Обслуживающий труд»;
ГУО «Средняя школа № 14 г. Молодечно» Учебный предмет «Физика»;
ГУО «Средняя школа № 14 г. Молодечно» Гражданско-патриотическое воспитание.

Нормативные документы по повышению квалификации

1. ПОСТАНОВЛЕНИЕ СОВЕТА МИНИСТРОВ РЕСПУБЛИКИ БЕЛАРУСЬ ОТ 24 марта 2014 г. № 253 «О внесении дополнений в Постановление Совета Министров Республики Беларусь от 15 июля 2011 г. № 954». (скачать)

2. ПОСТАНОВЛЕНИЕ СОВЕТА МИНИСТРОВ РЕСПУБЛИКИ БЕЛАРУСЬ 15 июля 2011 г. № 954 «Об отдельных вопросах дополнительного образования взрослых». (скачать)

 

ПЕРСПЕКТЫЎНЫ ПЛАН
павышення кваліфікацыі настаўнікаў

ДУА «Палачанская сярэдняя школа Маладзечанскага раёна» на 2021 – 2023 гады

№ п/п

Прозвішча,імя, імя па бацьку

Пасада

2021

2022

2023

1.     

Закружны Павел Міхайлавіч

Кіраўнік УА, настаўнік інфарматыкі

Курсы настаўнікаў інфарматыкі

Курсы для кіраўнікоў

 

2.     

Лістападава Наталья Іванаўна

Намеснік дырэктара па навучальнай рабоце, настаўнік рус.мовы і літ-ры

 

Курсы настаўнікаў рускай мовы і літаратуры, курсы намеснікаў дырэктара

 

3.     

Міхальцова Алена Уладзіміраўна

Намеснік дырэктара па навучальнай рабоце, настаўнік АБЖ

 

 

Курсы намеснікаў дырэктара па выхаваўчай рабоце, Курсы для рэзерву кадраў на пасаду дырэктара. Курсы для настаўнікаў АБЖ.Курсы для настаўнікаў,якія выкладаюць “Мастацтва”

4.     

Сасім Таццяна Вітальеўна

 

Курсы намеснікаў дырэктара па навучальнай рабоце

Курсы для настаўнікаў працы

 

5.     

Юркевіч Вольга Паўлаўна

Настаўнік фізікі

Курсы настаўнікаў фізікі

Курсы настаўнікаў інфарматыкі

 

 

6.     

Ферафонтава Святлана Васільеўна

Настаўнік інфарматыкі

 

Курсы настаўнікаў інфарматыкі

 

7.     

Півавар Алена Аляксандраўна

Настаўнік гісторыі, грамадазнаў-ства

 

 

Курсы настаўнікаў гісторыі і грамадазнаўства

8.     

Глябовіч Лізавета Мікалаеўна

Педагог-арганізатар

Курсы педагогаў-арганізатараў

 

 

9.     

Гурыновіч Вольга Міхайлаўна

Настаўнік матэматыкі

 

 

Курсы настаўнікаў матэматыкі

10.  

Завацкая Людміла Мікалаеўна

Настаўнік матэматыкі і інфарматыкі

Курсы настаўнікаў інфарматыкі

 

Курсы настаўнікаў матэматыкі

11.  

Акульская Галіна Ульянаўна

Настаўнік пачатковых класаў

 

Курсы настаўнікаў пачатковых класаў

 

12.  

Філістовіч Глафіра Георгіеўна

Настаўнік рускай мовы і літаратуры

 

Курсы настаўнікаў рускай мовы і літаратуры

 

13.  

Ількевіч Ніна Міхайлаўна

Настаўнік нямецкай мовы

 

Курсы настаўнікаў нямецкай мовы

 

14.  

Коршук Інэса Валерьевна

Настаўнік англійскай мовы

Курсы настаўнікаў замежнай мовы

 

 

15.  

Вайцяховіч Юлія Аляксандраўна

Настаўнік музыкі

 

 

Курсы настаўнікаў музыкі

16.  

Мяцельскі Юрый Міхайлавіч

Настаўнік геаграфіі і біялогіі

 

Курсы настаўнікаў-метадыстаў

Курсы настаўнікаў геаграфіі. Курсы настаўнікаў біялогіі

17.  

Руткоўская Мерыслава Рычардаўна

Настаўнік пач.класаў

Курсы настаўнікаў пачатковых класаў

 

 

18.  

Галваноўскі Сяргей Леанідавіч

Настаўнік музыкі

 

Курсы настаўнікаў музыкі

 

19.  

Лязіна Вольга Барысаўна

Выхавальнік ГПД

Курсы выхавальнікаў ГПД

 

 

20.  

Рамашка Рыма Аляксандраўна

Настаўнік нямецкай мовы

 

 

Курсы настаўнікаў нямецкай мовы

21.  

Рыльцова Наталля Станіславаўна

Настаўнік пачатковых класаў

 

Курсы настаўнікаў пачатковых класаў

 

22.  

Сільвановіч Людміла Міхайлаўна

Настаўнік хіміі і біялогіі, працоўнага навучання

Курсы настаўнікаў працоўнага навучання

Курсы настаўнікаў біялогіі

Курсы настаўнікаў хіміі

23.  

Сарока Аксана Георгіеўна

Настаўнік музыкі

Курсы настаўнікаў музыкі

 

 

24.  

Станкевіч Леаніла Уладзіміраўна

Бібліятэкар

Курсы бібліятэкараў

 

 

25.  

Шлойда Аляксей Валянцінавіч

Настаўнік фізічнай культуры і здароўя

 

 

Курсы настаўнікаў фізічнай культуры

26.  

Шлойда Святлана Анатольеўна

Настаўнік фізічнай культуры і здароўя

 

 

Курсы настаўнікаў фізічнай культ.і здароўя.

27.  

Шчуцкая Святлана Іванаўна

Настаўнік бел. мовы і літаратуры

 

Курсы настаўнікаў беларускай мовы і літаратуры

 

28.  

Эйтміновіч Таццяна Васільеўна

Педагог-дэфектолаг

Курсы настаўнікаў-дэфектолагаў

 

 

29.  

Якаўлеў Сяргей Дзянісавіч

Настаўнік пачат. класаў

 

Курсы настаўнікаў пачатковых класаў

 

30.  

Цярэшчанка Таццяна Яўгеньеўна

Выхавальнік ГПД

Курсы выхавальнікаў ГПД

 

 

31.  

Прыгоцкі Андрэй Уладзіміравіч

Настаўнік тэхнічнай працы

 

Курсы настаўнікаў тэхнічнай працы

 

32.  

Шчарбачэвіч Настасся Яўгенаўна

Педагог сацыяльны

 

 

Курсы педагогаў сацыяльных

 

ПЛАН ПОВЫШЕНИЯ КВАЛИФИКАЦИИ
на базе ГУО «Минский областной институт развития образования» педагогов  ГУО «Полочанская средняя школа Молодечненского района » в 2020 году

Сроки проведения

Категория, квалификационная характеристика руководящих работников и специалистов образования

Тема

ФИО

20.01.2020-25.01.2020

Учителя, преподающие предмет «Искусство (отечественная и мировая художественная культура)» учреждений общего среднего образования

Реализация компетентностного подхода в преподавании учебного предмета «Искусство (отечественная и мировая художественная культура)»

Михальцова Елена Владимировна

09.03.2020-13.03.2020

Учителя физики учреждений общего среднего образования

Система обеспечения образовательной среды по учебному предмету «Физика»

Юркевич Ольга Павловна

13.04.2020-17.04.2020

Педагогические работники, входящие в резерв руководящих кадров на замещение должности директора, и директора со стажем работы в должности до 2 лет учреждений общего среднего образования

Формирование управленческих компетенций менеджера в образовании

Михальцова Елена Владимировна

13.04.2020-17.04.2020

Учителя географии и биологии учреждений общего среднего образования

Содержательные и технологические особенности подготовки учащихся к олимпиадам по учебным предметам «География» и «Биология»

Метельский Юрий Михайлович

13.04.2020-17.04.2020

Учителя немецкого языка учреждений общего среднего образования

Информационно.2020-коммуникационные и образовательные технологии в деятельности учителя

Ромашко Римма Александровна

24.08.2020-28.08.2020

Учителя истории и обществоведения учреждений общего среднего образования

Особенности обучения истории и обществоведению на III ступени общего среднего образования

Пивовар Елена Александровна

17.08.2020-22.08.2020

Учителя химии учреждений общего среднего образования

Реализация компетентностного подхода в процессе обучения химии

Сильванович Людмила Михайловна

28.09.2020-02.10.2020

Учителя, преподающие учебный предмет «Основы безопасности жизнедеятельности» в учреждениях общего среднего образования

Формирование предметных компетенций на уроках по основам безопасности жизнедеятельности

Михальцова Елена Владимировна

23.11.2020-28.11.2020

Учителя математики учреждений общего среднего образования (высшая и первая квалификационные категории)

Обучение математике в условиях обновленного содержания образовани

Завадская Людмила Николаевна

19.10.2020-24.10.2020

Учителя математики учреждений общего среднего образования (высшая и первая квалификационные категории)

Обучение математике в условиях обновленного содержания образования

Гуринович Ольга Михайловна

09.11.2020-13.11.2020

Учителя музыки учреждений общего среднего образования

Развитие творческих способностей учащихся на уроках музыки и факультативных занятиях музыкальной направленности

Войтехович Юлия Александровна